bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

dekorowanie wnętrz
Dom i Ogród Lifestyle

Dekorowanie wnętrz – o czym trzeba pamiętać?

Dekorowanie wnętrz to świetna zabawa, ale również i ogromne wyzwanie. Przyjazne i eleganckie mieszkanie jest odzwierciedleniem zainteresowań właścicieli, aktualnych trendów we wzornictwie oraz odrobiny… szalonych pomysłów. O czym trzeba pamiętać urządzając swoje wymarzone M?

Poszukaj inspiracji

Dekorowanie wnętrz warto rozpocząć od zapoznania się z aktualnymi trendami w modzie. Dzięki temu można określić, co nam się podoba, a co zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań.

Oglądając pisma wnętrzarskie, strony internetowe czy wreszcie blogi influencerek można znaleźć wiele ciekawych inspiracji. Nie znaczy to jednak, ze trzeba stworzyć mieszkanie, które wygląda dokładnie tak, jak na zdjęciach.

Dekorując swoje wymarzone M należy pamiętać, że mieszkanie będzie idealne, gdy będzie spełniało potrzeby mieszkańców. Należy dopasować wystój do indywidualnych oczekiwań. W domu, w którym mieszka zapalony czytelnik koniecznie musi być wygodny fotel, w którym można komfortowo czytać. W mieszkaniu, którego właściciele pracują w domu należy zrobić wygodny kącik do pracy, a w mieszkaniu gdzie są małe dzieci należy wydzielić przestrzeń do zabawy.

Tylko mieszkanie, którego wystrój uwzględnia potrzeby każdego z członków rodziny będzie komfortowe i przyjazne.

Zadbaj o kolory

Dekorowanie wnętrz koniecznie należy rozpocząć od wybrania kolorów, które będą dominowały w mieszkaniu.

Biel jest idealną bazą na ściany. Daje ogromne możliwości. Dzięki neutralnemu kolorowi ścian można bez większych problemów zmieniać wystrój, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota. Decydując się na ścianę w konkretnym kolorze należy pamiętać, że narzuca on dalszą stylizację wnętrza.

Szarość oraz beż są również kolorami bardzo uniwersalnymi. Dzięki temu można stworzyć mieszkanie, w którym będą dominowały kolory dodatków.

Postaw na akcent!

W mieszkaniu, które jest w stonowanej kolorystyce niezbędny jest mocny akcent. To dzięki niemu wnętrze nabierze charakteru. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że kolor wprowadzamy delikatnie, bez nadmiaru.

Granatowa sofa będzie idealnie korespondowała z szarymi ścianami. Fioletowy fotel będzie mocno się odcinał. Gdy postawimy go w pokoju z szarymi meblami. Do pokoju, gdzie dominuje biel warto wstawić czarny fotel lub w oknach powiesić czarne zasłony. Efekt wow! gwarantowany.

Dekorowanie wnętrz to zadanie, które wymaga wyczucia oraz znajomości trendów. Warto jednak kierować się własnymi pomysłami. Mieszkanie, które będzie wyglądało jak z żurnala, a nie będzie spełniało naszych oczekiwań nie będzie przyjemne.