bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

jak urządzić małe mieszkanie
Dom i Ogród Lifestyle

Jak urządzić małe mieszkanie, by było przytulne i funkcjonalne?

Urządzając małe mieszkanie, trzeba wykorzystać wiele sprytnych pomysłów, by stworzyć przestrzeń, która będzie przyjazna i jednocześnie elegancka. Jak urządzić małe mieszkanie, by wykorzystać jego potencjał?

Kolor jest ważny

Małe mieszkanie nie jest odpowiednie do eksperymentowania z ciemnymi kolorami. Kolor bardzo intensywnie wpływa na nasz odbiór wnętrza. Jasne kolory sprawiają, że mieszkanie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości.

Białe ściany może nie są najciekawsze, ale zawsze można udekorować je ciekawymi obrazami, grafikami czy zdjęciami. Jasna baza pozwoli optycznie powiększyć pokoje.

Kolejnym kolorem, który sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu jest beż na ścianach. Jest to kolor idealny dla osób, które cenią sobie naturalne wnętrza. Połączenie beżowych ścian z drewnianymi meblami może dać bardzo ciekawe efekty. Mieszkanie będzie naturalne i ciepłe.

Szarość na ścianach jest kolejnym kolorem, który będzie dobrze wyglądał w małym mieszkaniu. W mieszkaniu, gdzie będą białe meble będzie elegancko i gustownie.

Światło

Zastanawiając się, jak urządzić małe mieszkanie nie można zapomnieć o roli światła. Dzięki dobremu oświetleniu mieszkanie staje się przytulne i przyjazne, nawet gdy za oknem jest mroźna zima.

W małym mieszkaniu warto wykorzystać jak najwięcej źródeł światła. Światło górne jest niezbędne do codziennych czynności. Kinkiety podkreślą dekoracje na ścianach. Warto oświetlić obrazy, półki czy powiesić je nad komodą.

Kolejnym elementem wyposażenia, o którym warto pamiętać, są lampki podłogowe i stołowe. Rozstawione w mieszkaniu dają delikatne światło, które rozjaśnią wszystkie zakamarki.

Lampki podłogowe można ustawić przy sofie, fotelu wypoczynkowym czy w rogach pokoju. Lampki stołowe mogą znaleźć swoje miejsce na stoliku kawowym, komodzie, szafce rtv czy parapecie okiennym.

Jak wybrać meble?

Zastanawiając się, jak urządzić małe mieszkanie nie można zapomnieć o wyborze odpowiednich mebli.

W małej kuchni idealne będą składane krzesła. Po skończonym posiłku można odwiesić je na ścianę, schować obok szafek lub we wnęce przy ścianie. Warto również zaprojektować składany stół. Może być zamontowany przy ścianie lub być blatem, który wysuwa się z szafki.

W pokoju można wykorzystać składane łóżko, które staje się szafką. Stolik kawowy powinien być wyposażony w dodatkowe szuflady lub otwierany blat, pod którym można schować kolorowe gazety czy pilota od telewizora.

Pracując w domu można biurko ukryć w szafce, która po otwarciu staje się miejscem pracy. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, by było dobrze oświetlone. Jest to niezbędne, by zadbać o wzrok.