Obrączki ślubne są symbolem zawarcia związku małżeńskiego. Jednocześnie są też symbolem trwającej miłości i wierności obojga małżonków. Bardzo duże znaczenie ma rzecz jasna estetyka wykonania obrączek. Dobrze jednak też jeśli ślubne obrączki są wygodne w noszeniu. Jeśli na takie się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że nie pojawi się konieczność ich zdejmowania przy – na przykład – wykonywaniu niektórych prac. Ślubne obrączki powinny też być bardzo trwałe i nawet po latach użytkowania wciąż wyglądać zjawiskowo pięknie. Do wyboru obrączek trzeba więc przywiązać sporo uwagi.
Ślubne obrączki warto zakupić z wyprzedzeniem
Ślubne obrączki oczywiście powinniśmy mieć w dniu zawarcia związku małżeńskiego, jednak dla bezpieczeństwa tej ceremonii warto zakupić je z wyprzedzeniem. Przy zakupach z wysyłką może bowiem okazać się, że paczka z obrączkami dotrze po terminie ślubu. Kupno obrączek z wyprzedzeniem jest też ważne z innego powodu. Gdyby okazały się niedopasowane. zbyt małe lub z byt duże, można jeszcze zlecić wymianę na inne lub po prostu je przerobić. Jeśli obrączki kupimy na chwilę przed ślubem, to może już po prostu nie być na to czasu.
Wiecej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/obraczki-slubne
Jakie obrączki wybrać?
Wielu osobom obrączki kojarzą się z jednym materiałem – klasycznym złotem o żółtym odcieniu. Nie każdy wie, że obecnie obrączki produkuje się z bardzo różnych materiałów. Oprócz klasycznego żółtego złota można tu wymienić choćby obrączki z białego złota lub czerwonego, a także niklu, platyny, palladu, a nawet srebra. Warto jednak pamiętać, że srebrne obrączki uznawane są bardziej jako symbol przywiązania i przyjaźni, nie zaś wielkiej miłości. Nie bez znaczenia jest tez próba stopu, z którego wykonano obrączki. W każdym przypadku oznaczenia próby czyta się tak samo. Jeśli – na przykład – złote obrączki są próby 585, oznacza to, że na 1000 części, 585 to czyste złoto, pozostałe części to stopy innych szlachetnych metali. Wydawać by się mogło, że wskazane jest wybieranie obrączek o jak najwyższej próbie. Takie obrączki jednak są zauważalnie droższe i nie zawsze lepsze. Złoto – na przykład – jest metalem, który łatwo ulega zarysowaniu. Najwyższej próby ślubne obrączki mogą więc okazać się mniej trwałe niż te o próbie nieco niższej, przy produkcji których zastosowano większą ilość twardych metali szlachetnych.
Obrączki z lutowanym szwem lub bezszwowe
Ważne kryterium wyboru obrączek, na które mało kto zwraca uwagę. Obrączki z lutowanym szwem wykonywane są z paska metalu, który jest zaokrąglany i łączony. Bezszwowe wykonuje się przez odcięcie z rury krążka, z której powstanie obrączka. Obrączki ze szwem są tańsze, jednak z biegiem czasu w miejscu łączenia mogą pękać. Szczególnie delikatne, cienkie obrączki, podczas użytkowania i noszenia, mogą ulegać naprężeniom. Zdarza się, że łączenie nie wytrzymuje i obrączka w tym miejscu po prostu pęka. Oczywiście można zlecić jej ponowne zlutowanie, ale sytuacja może się powtarzać. Obrączki bezszwowe są bardziej trwałe i na takie warto stawiać jeśli chcemy, by z obrączką nie było żadnych problemów.
Wygląd obrączki
Wygląd obrączki to rzecz jasna kwestia indywidualnych preferencji. W przypadku pań jednak ważne jest, by wygląd obrączki współgrał z wyglądem pierścionka zaręczynowego czy innej biżuterii, którą kobieta stale nosi. Obrączki powinny się małżonkom po prostu podobać. Mają to być ozdoby, które nosić będą z przyjemnością. Nie zawsze więc warto podążać za modą i decydować się na zakup obrączek, które w danym okresie są w trendach, moda bowiem się zmienia. Zawsze warto więc zapoznać się z szeroką oferta obrączek ślubnych i wybrać takie, które są wygodne w noszeniu i najbardziej spełniają oczekiwania małżonków.