bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

najem długoterminowy samochodu
Biznes i Finanse

Najem czy leasing samochodu?

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu stało się swego rodzaju standardem. Jest to bowiem rzecz, bez której trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza mieszkając w małej, słabo skomunikowanej miejscowości. Dla osób, które na co dzień mieszkają w takich miejscach, nie lada wyzwaniem mogą okazać się najprostsze czynności, takie jak dojazd do pracy lub sklepu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup samochodu. Dawniej takie rozwiązanie było zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych, jednak aktualnie coraz więcej osób może pozwolić sobie na posiadanie nowego auta. Wpływ na to mają przede wszystkim korzystne formy finansowania, które oferowane są przez producentów samochodów. Wśród najbardziej popularnych można wyróżnić najem długoterminowy samochodu oraz leasing. Czym charakteryzują się wymienione wyżej formy finansowania oraz na którą z nich się zdecydować? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Leasing samochodu a najem długoterminowy – czym się różnią?

Leasing stanowi jedną z najbardziej popularnych form finansowania oferowanych przez producentów samochodów. Koncerny samochodowe posiadają nawet osobne firmy, które zajmują się przygotowywaniem ofert kredytowania. Jedną z takich firm jest Volkswagen Financial Services. Na stronie VWFS.PL można znaleźć szeroką ofertę aut oraz obliczyć ratę leasingu lub najmu (więcej na https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-nowego/najem-dla-przedsiebiorcow.html ). Leasing auta polega na tym, że leasingodawca udziela leasingobiorcy praw do użytkowania pojazdu, w zamian za uiszczanie comiesięcznej opłaty określonej w umowie. Warto jednak mieć na uwadze, że osoba, która decyduje się na leasing nie jest prawnym właścicielem pojazdu. Staje się nim dopiero, gdy zdecyduje się wykupić auto po zakończeniu okresu kredytowania. Leasing jest niezwykle elastyczną formą finansowania, ponieważ na wysokość raty wpływa kilka czynników, które można w dowolnym sposób modyfikować. Wpływ na wysokość miesięcznej raty ma przede wszystkim długość okresu finansowania, kwota wykupu, a także wkład własny. Im dłuższy będzie okres finansowania, tym mniejsza będzie miesięczna rata. Leasing samochodu jest szczególnie popularny wśród osób które posiadają własną działalność gospodarczą, ponieważ stanowi on element optymalizacji podatkowej. Drugą możliwością finansowania jest najem długoterminowy samochodu . W pewnych kwestiach przypomina on leasing, jednak w rzeczywistości jest to coś zupełnie innego. Najem długoterminowy to tak naprawdę wypożyczenie auta na czas określony w umowie. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne finansowo, jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami, takimi jak limit kilometrów lub brak możliwości zrezygnowania z najmu przed zakończeniem umowy. Najem długoterminowy jest doskonałą opcją dla każdego, komu zależy na tym, aby jeździć nowym autem za niewielką, miesięczną kwotę.

Dlaczego warto skorzystać z usług Volkswagen Financial Services?

Producenci samochodów oferują swoim klientom korzystne formy finansowania, dzięki którym mogą oni pozwolić sobie na poruszanie się nowym samochodem. Koncern Volkswagen posiada osobną firmę, która specjalizuje się w przygotowywaniu ofert finansowania dla swoich klientów. Jeśli planujemy zakupić nowe auto lub myślimy nad leasingiem samochodu, warto odwiedzić stronę Autonowezawsze.pl  i zapoznać się z ofertą. Atrakcyjne formy finansowania oferowane przez producentów samochodu pozwalają na posiadanie nowego auta praktycznie każdemu, kto osiąga stały, miesięczny dochód na określonym poziomie, dzięki czemu coraz więcej osób może poruszać się nowymi autami.