bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

kwas migdałowy w ciąży
Lifestyle Zdrowie

Czy można stosować kwas migdałowy w ciąży?

O skórę można zadbać na wiele sposobów. Pomocne na pewno są wszelkiego rodzaju zabiegi, oferowane w gabinetach kosmetycznych. Wiele z nich opiera się na użyciu kwasów, które po przeniknięciu do głębszych warstw skórnych mogą znacząco poprawić jej wygląd i kondycję.

Jak działa kwas migdałowy na skórę?

Zabiegi w oparciu o kwasy takie jak kwas mlekowy czy kwas fitowy cieszą się ogromną popularnością. Jednakże kwas migdałowy od dłuższego czasu zdobywa wielu zwolenników, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami skórnymi, zwłaszcza trądzikiem. Jego działanie jest bardzo subtelne, ale zapewnia trwałe efekty. Przede wszystkim, kwas migdałowy doskonale odżywia skórę. Jest to zatem pierwszy krok do jej odbudowy, jeżeli doszło do jakichkolwiek uszkodzeń w jej głębszych warstwach. Po zastosowaniu kwasu migdałowego bardzo szybko można zauważyć, że skóra jest rozjaśniona i prezentuje się młodziej i bardziej zdrowo. Jak wszystkie inne zabiegi, ten związany z użyciem tego kwasu wywołuje pewne łuszczenie. Jednakże jest one bardzo niewielki, nawet przy użyciu bardzo skoncentrowanego kwasu migdałowego. Nie występuje także ani pieczenie, ani żadne zaczerwienienie.

Kwas migdałowy w ciąży

Skóra kobiet w ciąży często zaczyna prezentować się gorzej przez zmiany hormonalne jakie zachodzą w organizmie kobiety. Szczególnie często pojawia się trądzik. Zabiegi kosmetyczne mogą okazać się jedyną metodą walki o lepszą cerę.
Niestety wiele kobiet w ciąży musi zrezygnować ze swoich ulubionych zabiegów kosmetycznych. Używane kosmetyki mogą bowiem przeniknąć do krwiobiegu i negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Jeżeli jednak chodzi o kwas migdałowy w ciąży to można szybko pożegnać się z tego typu zmartwieniami. Kwas ten jest bowiem stosowany tylko miejscowo, zatem nie ma żadnych powodów do unikania go podczas okresu trwania ciąży. Aplikowany na skórę podczas zwykłych zabiegów kosmetycznych nie powoduje żadnych zmian u rozwijającego dziecka. Jednocześnie jednak może okazać się wspaniałym zamiennikiem dla mocniejszych kwasów. I choć niektóre zabiegi faktycznie nie powinny być wskazane dla kobiet ciężarnych, kwas migdałowy w ciąży nie wywoła żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Zamiast tego pomoże wyrównać koloryt skóry, znacząco ją rozświetli i odmłodzi. Dzięki temu każda kobieta w ciąży poczuje się pewniej w swoim ciele i pozbędzie niepotrzebnych kompleksów związanych ze swoją cerą. Jest to zatem doskonały sposób na to, aby zadbać i o swoją urodę, jak i o swoje samopoczucie.