bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

krem z witaminą c
Lifestyle Zdrowie

Siła młodości z natury – krem z witaminą C i jego właściwości

Witamina C, czyli kwas L-askorbinowy, uważana jest za jedną z ważniejszych dla funkcjonowania organizmu substancji. Wspiera odporność, przyspiesza gojenie się ran oraz pomaga w sprawnym zwalczaniu chorób. Nic dziwnego, że jej cudowne właściwości wykorzystywane są także w różnego rodzaju kosmetykach. Czy warto posiadać na swojej półce krem z witaminą C? Dla jakiej cery jest przeznaczony? Jak jego stosowanie wpływa na ogólny stan skóry i dlaczego jest dobry dla osób w każdym wieku?

Nie tylko rozjaśnianie, czyli jak witamina C działa na skórę

Dodatek witaminy C w kremie, serum lub balsamie przynosi wiele korzyści dla skóry. Główną cechą kwasu L-askorbinowego jest rozjaśnianie naskórka oraz wyrównywanie jego kolorytu – dzięki temu można pozbyć się nieestetycznych plam na twarzy. Oprócz właściwości rozjaśniających, witamina C wspomaga niwelowanie podrażnień oraz przyspiesza gojenie się ran (pozostałych np. po wypryskach), a także zapewnia elastyczność skóry, która staje się bardziej odporna na uszkodzenia. Jedną z ważniejszych zalet kremów z witaminą C są również ich właściwości przeciwstarzeniowe. Kwas L-askorbinowy bierze udział w syntezie kolagenu, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek i niweluje już powstałe. Jest również skuteczną ochroną przed promieniowaniem słonecznym.

Nie tylko dla skóry dojrzałej – witamina młodości dla każdego

Mimo że właściwości przeciwstarzeniowe witaminy C są szczególnie doceniane przez posiadaczki cery dojrzałej, ten przeciwutleniacz może być z powodzeniem stosowany dla każdego typu cery. Dla młodej skóry jest dobrym zabezpieczeniem przed działaniem wolnych rodników, a także optymalnym jej dotlenieniem. Kremy z witaminą młodości to uniwersalne rozwiązanie dla wielu typów cery. Przed zakupem warto przeczytać skład preparatów, ponieważ mogą zawierać różne stężenia witaminy – najczęściej jest to ok. 15%. W celu sprawdzenia reakcji skórnej na nowy kosmetyk dobrze jest rozpocząć od niższych stężeń i stopniowo zwiększać do preferowanej dawki – choć oczywiście nie jest to konieczne, by odczuć pozytywne rezultaty działania produktu. W celu zwiększenia efektów, przed nałożeniem kremu można również zastosować serum z witaminą C – pozwoli to odżywić skórę z podwójną mocą.

Blask, jędrność, ochrona skóry i redukcja zmarszczek w jednym preparacie? Krem z witaminą C to jeden z częściej wybieranych produktów kosmetycznych, który przynosi szereg korzyści dla każdego typu cery. Jego popularność jest widoczna zarówno u starszych, jak i młodszych, co nadaje mu rangę uniwersalnego kosmetyku.