bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

krem z retinolem
Lifestyle Zdrowie

Jakie właściwości posiada krem z retinolem?

Retinol jest pochodną witaminy A, która jest najbardziej aktywna. Jest to szczegółowo przebadana substancja chemiczna, która występuje w większości kosmetyków.

Zalety kremu z retinolem

Krem z retinolem wygładza skórę i doskonale rozjaśnia przebarwienia. Badania nad tą substancją wystartowały w latach 80-tych XX wieku. Jest to również skuteczne rozwiązanie w przypadku trądziku. Warto zwrócić uwagę, że retinoidy są stosowane także przy leczeniu nowotworów. Jednak ich głównym zadaniem jest leczenie łuszczycy, trądziku oraz pielęgnacja tłustej skóry. Krem z retinolem pomaga spłycić zmarszczki i jest to udowodnione w sposób naukowy. Jest to jedna z najsilniejszych substancji odmładzających na rynku. Czasami po użyciu kremu mogą pojawić się podrażnienia oraz zaczerwienienie skóry, jednak takie objawy powinny samoistnie ustąpić po kilku dniach. Jeżeli utrzymają się przez dłuższy czas to należy zgłosić się do dermatologa. Ciało człowieka jest w stanie wykonać syntezę witaminy A z beta-karotenu, który jest dostarczany razem z jedzeniem. Witamina A najczęściej występuje w takich produktach jak ryby, jaja, szpinak, marchew, pomidory oraz morele. Należy mieć na uwadze, że wraz z upływem lat zdolność przyswajania witaminy A maleje. Po pewnym czasie skóra staje się wrażliwa i zaczynają na niej występować podrażnienia. Kremy z retinolem warto stosować po 25 roku życia, ponieważ wtedy skóra zaczyna powoli tracić jędrność.

Właściwa pielęgnacja skóry

Szczególnie ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu oraz stosowanie kosmetyków nawilżających. Przed trzydziestym rokiem życia kolagen oraz elastyna produkowane są w spowolnionym tempie. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż później leczyć, dlatego warto wybrać odpowiednie kremy do pielęgnacji. Retinol przenika do głębokich warstw skóry, dzięki czemu skutecznie pobudza komórki do produkcji kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Są to najważniejsze składniki, która pomagają nawilżyć skórę oraz wydłużyć proces jej starzenia. Krem z retinolem doskonale ujędrnia skórę oraz złuszcza naskórek. Jest bardzo przydatny podczas walki z powracającym trądzikiem. Osoby, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia powinny koniecznie wypróbować krem z retinolem. Nawet jednorazowe użycie sprawi, że skóra będzie mniej napięta. Żeby utrzymać efekty ważna jest jednak regularna pielęgnacja oraz właściwe oczyszczanie skóry. Na uwagę zasługuje fakt, że retinol sprawdzi się przy każdej cerze. Osoby, które posiadają delikatną naczynkową skórę mogą zastosować preparaty, które posiadają niskie stężenie retinolu.