bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

Zalety wynajmu samochodów
Lifestyle

Zalety wynajmu samochodów dostawczych w firmie

Większość producentów samochodów oferuje swoim klientom ciekawe systemy finansowania lub rozwiązania, które umożliwiają użytkowanie nowego samochodu za jak najmniejsze pieniądze. Można więc śmiało stwierdzić, że posiadanie nowego auta w dzisiejszych czasach stało się czymś powszechnym i na takie rozwiązanie może pozwolić sobie coraz więcej osób. Producenci samochodów oferują swoim klientom takie formy finansowania jak leasing, kredyt samochodowy oraz najem długoterminowy, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności, szczególnie w przypadku firm transportowych. Wynajem samochodu dostawczego jest bowiem bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku gdy prowadzimy działalność gospodarczą opierającą się na transporcie. Takie rozwiązanie oferuje m.in. MAN FS, czyli dział finansowy firmy MAN, zajmującej się produkowaniem samochodów ciężarowych. Czym charakteryzują się poszczególne formy finansowania oraz dlaczego warto się nimi zainteresować? Odpowiedzi poznasz w tym artykule.

Leasing samochodu a najem długoterminowy

 

Najbardziej popularną formą finansowania bez wątpienia jest leasing, z którego chętnie korzystają właściciele firm. Leasing stanowi bowiem jeden z elementów tzw. optymalizacji podatkowej. Zakup auta można bowiem zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Istnieje również możliwość odliczenia podatku VAT po zakupie samochodu. Leasing to bardzo elastyczna forma finansowania, co oznacza, że wysokość miesięcznej raty można bez problemu dostosować do własnych potrzeb. Wysokość raty zależy bowiem od trzech czynników, które można swobodnie modyfikować przed podpisaniem umowy leasingu. Są nimi: wkład własny, okres trwania leasingu oraz kwota wykupu auta. Inną, ciekawą opcją jest najem długoterminowy, który w wielu aspektach przypomina klasyczny leasing. Najem długoterminowy potrafi być bardzo korzystny, jednak wiąże się on z pewnymi ograniczeniami takimi jak limit kilometrów oraz brak możliwości zrezygnowania z najmu przed zakończeniem okresu zapisanego w umowie.

Wynajem samochodu dostawczego dla firmy – dlaczego warto?

Wynajem samochodu dostawczego jest znacznie tańszy niż leasing. Ponadto wypożyczone auta można bez trudu wymieniać na nowe, po zakończeniu okresu najmu. W związku z tym, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą opartą na transporcie, rozwiązanie w postaci wynajmu samochodu dostawczego może okazać się najlepszą opcją ze względu na niewielki koszt użytkowania pojazdu oraz możliwość wymiany na nowy. Takie rozwiązanie oferuje m.in. MAN FS, czyli MAN Financial Services.