bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

sklep z karmą dla kotów
Lifestyle

Miejsce, w którym znajdziesz pełnowartościową karmę dla swojego kota

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, aby nasz koci przyjaciel zdrowo się rozwijał. Jedną z nich jest podawanie pupilowi pełnowartościowej karmy bogatej we wszystkie potrzebne mu składniki. Jakich jeszcze wskazówek należy przestrzegać? W których sklepach z karmą dla kotów szukać posiłku, który będzie spersonalizowany według potrzeb naszego pupila?

Jakie są najważniejsze zasady żywienia kotów?

Dobrej jakości karma powinna być bogata w pełnowartościowe białko, a uboga w zboża, wypełniacze i sztuczne konserwanty. W składzie kociego pożywienia powinny się znaleźć również tłuszcze, witaminy mikro- i makroelementy i zdrowe węglowodany. Przy wyborze karmy, należy kierować się etapem życia kota, jego aktywnością, a także aktualnym stanem zdrowia. Przykładowo, kotki karmiące, koty zmagające się z problemami żołądkowymi oraz po sterylizacji powinny mieć dobrany specjalny rodzaj karmy. Wysokiej jakości karmy najlepiej szukać w sklepach z karmą dla kotów, takich jak Petbox.pl, w których znajduje się szeroki asortyment karm, przysmaków i akcesoriów dla kotów. Kocią dietę urozmaicić można także smaczkami — małymi nagrodami podczas treningów. Dorosłe koty powinny spożywać posiłek 3-4 razy dziennie. Przy odpowiednim dawkowaniu z powodzeniem można podawać pupilowi zarówno mokrą, jak i suchą karmę. Należy pamiętać jedynie o tym, że karma mokra jest inaczej, zwykle szybciej, trawiona przez kota niż karma sucha. Dobrze, aby kot spożywał posiłek zawsze w tym samym miejscu i o tych samych porach. Daje mu to spokój i komfort potrzebny podczas posilania się. Warunkiem niezbędnym w codziennej kociej diecie jest także stały dostęp do czystej, świeżej wody.

Gdzie szukać pełnowartościowej karmy dla kotów?

Wszyscy szukający pełnowartościowej karmy dla swoich kotów, mogą znaleźć ją także bez wychodzenia z domu. Specjalnie dla właścicieli czworonożnych przyjaciół powstał sklep z karmą dla kotów i psów, które nabyć można przy pomocy kilku kliknięć myszą. W Petbox.pl – sklepie zoologicznym online, właściciele znaleźć mogą także przysmaki dla swoich pupilów, a także przydatne akcesoria i środki pielęgnacyjne. W asortymencie sklepu z karmą dla kotów znajdują się produkty mokre i suche, przeznaczone m.in. dla kociąt, dużych kotów, kotów o sterylizacji oraz zmagających się różnego rodzaju chorobami i alergiami. Szeroka, stale powiększająca się, oferta daje możliwość dopasowania kociego pożywienia do indywidualnych potrzeb każdego zwierzęcia. Karmy występują w różnych rozmiarach, dzięki temu w świetnych cenach możemy kupić jej znaczny zapas na później.