bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

odchudzanie twarzy
Lifestyle Moda i Uroda

Odchudzanie twarzy? – ćwiczenia ujędrniające mięśnie twarzy

Diety, siłownia – to norma, gdy chce się zrzucić zbędne kilogramy. Czasami jednak chcemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu tylko w jednej części ciała. Twarz jest nasza wizytówką i dlatego nie bez przyczyny zależy nam, by zawsze była czysta, gładka i promienna. Co zrobić, gdy w ostatnim czasie trochę nam się przytyło i pojawiły się pucołowate policzki? A może wystąpił podwójny podbródek, który uwydatnia się nawet podczas zwyklej mimiki? Odchudzanie twarzy istnieje i nie są potrzebne do tego drogie zabiegi. Wystarczy kilka ćwiczeń powtarzanych codziennie, by twarz stała się szczuplejsza.

Ćwiczenia na odchudzanie twarzy

Przed przystąpieniem do ćwiczeń, należy zacząć od rozgrzewki. Twarz również posiada mięśnie i ścięgna, które bez dobrej rozgrzewki mogą zostać naciągnięte, co wiązać się będzie z bólem i dyskomfortem. Rozgrzewkę, jak i ćwiczenia można robić na siedząco z wyprostowanymi plecami albo na stojąco.
Rozgrzewką jest wypowiadanie samogłosek po kolei. Należy to robić dokładnie, powoli, na głos i z naciskiem. W taki sposób twarz się naciąga i pozwala drobnymi krokami zbliżyć nas do swojej odchudzonej wersji.

Pierwszym ćwiczeniem jest ułożenie ust w dziubek i wykonywanie ustami kółek. Kilka razy w prawo, a później w lewo. Nie należy wtedy obawiać się głupich min, ponieważ na tym polegają te ćwiczenia. Później można przejść do kolejnego ćwiczenia, które polega na wzięciu oddechu i wypełnieniu nim swoich policzków. Następnie należy palcami uciskać swoje policzki, jednocześnie starając się nie wypuścić powietrza. To ćwiczenia świetnie sprawdza się na mięśnie twarzy.

Kolejne ćwiczenie polega na odchyleniu głowy do tyłu, by później unieść podbródek do góry najmocniej jak się potrafi. Po tym należy mocno wydąć usta i wytrzymać w takiej pozycji około dziesięciu sekund. Po wszystkim można rozluźnić mięśnie twarzy i powtórzyć ćwiczenie kolejne pięć razy.

Następne ćwiczenie polega na umieszczeniu zaciśniętych pięści pod podbródkiem. Później wystarczy skierować swój język na podbródek, jednocześnie naciskając pięścią w górę. W takiej pozycji należy wytrzymać pół minuty, a później rozluźnić mięśnie na kilka sekund. Następnie należy powtórzyć ćwiczenie dziesięć razy.

Masaże twarzy

Masaże twarzy również sprawdzą się w odchudzaniu. Do tego wystarczą dłonie, ale można również zakupić proste przyrządy do masażu twarzy, który pełno na rynku. Takie domowe zabiegi należy wykonywać po dokładnym wyczyszczeniu twarzy i z pomocą kremów, chociażby takich jakich używam na co dzień. Wtedy powinno się masować twarz od dołu do góry, nie naciągając za mocno skóry.