bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

jak dbać o cerę
Lifestyle Moda i Uroda

Jak dbać o cerę? 3 główne zasady

Piękna, świetlista cera bez zmarszczek i niedoskonałości to marzenie chyba każdej kobiety. Wygląd i zdrowie skóry twarzy zależy jednak od wielu czynników. Jak dbać o cerę?

Pamiętaj o higienie i pielęgnacji

Żadna skóra nie wygląda dobrze, jeśli nie traktuje się jej w odpowiedni sposób. Podstawą jest higiena – każde zanieczyszczenie prowadzi do rozmnażania bakterii, a te z kolei szybko przyczyniają się do powstawania niedoskonałości. Bardzo ważną sprawą jest więc mycie skóry twarzy – rano wystarczy sam żel czy pianka, ale wieczorem konieczny jest bardzo dokładny demakijaż z użyciem przeznaczonego do tego produktu. Istotne jest również mycie dłoni przed każdym nałożeniem kosmetyków. Trzeba także pamiętać, aby w ciągu dnia unikać dotykania twarzy rękoma. Ponadto niezbędna jest regularna wymiana poszewki oraz ręczników. Dłonie i tkaniny, które mają kontakt ze skórą, bardzo szybko przenoszą brud i bakterie.
Jeśli chodzi o pielęgnację, kluczowe jest nawilżanie skóry i dbanie o jej jędrność. Pomocny będzie tu krem, ale można zamienić go na serum czy olejek. Warto pomyśleć o zakupie hydrolatu lub wody termalnej. Nie można zapominać o tonizowaniu skóry i złuszczaniu jej.

Wybierz odpowiednie produkty

Osoby, które chcą wiedzieć, jak dbać o cerę, powinny zwrócić uwagę na wybór stosowanych kosmetyków. Żel do mycia, tonik, peeling, a przede wszystkim krem czy serum muszą być dostosowane do typu cery. Niewłaściwy dobór kosmetyków może spowodować wiele szkód i niekorzystnie wpłynąć na stan skóry. Również maseczki należy wybierać zgodnie z potrzebami cery. W razie wątpliwości warto sprawdzić, czym charakteryzuje się dany typ skóry lub poprosić o fachową pomoc kosmetologa.

Zwróć uwagę na dietę i jakość snu

Wiele osób skarży się na wygląd swojej cery, zupełnie zapominając, że dużą rolę odgrywa w tej kwestii nie tylko dobry produkt kosmetyczny, ale także styl życia i dieta. Aby zachować promienność, sprężystość i odpowiedni poziom nawilżenia skóry, trzeba nawadniać organizm i zapewniać mu stały dopływ witamin i minerałów. Bez wody i zbilansowanej diety cera będzie szara, matowa i pozbawiona elastyczności. Szybciej też pojawią się na niej niedoskonałości i zmarszczki.
Każdy, kto zastanawia się, jak dbać o cerę, musi pamiętać, że niezwykle istotny jest również sen. Bez wypoczynku w nocy skóra twarzy będzie w wyraźnie gorszej kondycji. Dorosły człowiek powinien spać przez minimum 7 godzin. Warto też zrezygnować ze szkodliwych używek, zwłaszcza papierosów i alkoholu, za to zapewnić sobie dawkę aktywności na świeżym powietrzu.