bodyglitter.pl

Blog ogólnotematyczny

domowy sposób na cellulit
Lifestyle Zdrowie

Ujędrnianie naturą, czyli domowy sposób na cellulit

Cellulit jest prawdziwą zmorą wielu kobiet. Niestety dotyka on panie w każdym wieku – właśnie dlatego preparaty na zwalczanie pomarańczowej skórki są stale popularne, nie znikają z półek drogeryjnych oraz mieszkań. Czy istnieje skuteczny i domowy sposób na cellulit?

Peeling kawowy – nieoceniony w poszukiwaniu jędrności skóry

Na fali popularności kosmetyków naturalnych, warto wykonywać swoje mikstury w domu. Wygładzenie i ujędrnienie skóry przynosi masaż pod prysznicem – najlepiej z użyciem dobrego peelingu. Idealnie sprawdza się tutaj scrub z fusów kawy lub jej zmielonych ziaren. Czarny napój posiada właściwości usprawniające krążenie oraz napinające naskórek – dzięki temu cellulit staje się mniej dostrzegalny. Kofeina przyczynia się również do ograniczenia powstawania komórek tłuszczowych, co działa prewencyjnie przeciw pomarańczowej skórce. Jak wykonać peeling kawowy samodzielnie? Wystarczy wymieszać zmieloną substancję z cukrem, solą lub ulubionym olejkiem i masować podatną na zmiany skórę przez kilka minut. Już kilka zabiegów powinno przynieść widoczną poprawę. Należy jednak unikać kofeinowych preparatów, jeśli jest się posiadaczką cery wrażliwej, skłonnej do powstawania tzw. „pajączków” – kawowy peeling może znacznie podrażnić skórę.

Aktywność wrogiem cellulitu

Choć wiele osób wolałoby tego nie przyjmować do wiadomości, trening jest najskuteczniejszą formą zwalczania cellulitu. Dobrą informacją jest to, że wcale nie trzeba katować się godzinami na siłowni. Wystarczy nawet 15 minut ruchu dziennie, by skóra stopniowo zaczęła się ujędrniać. Nawet, jeśli ciało jest gładkie, zawsze warto włączyć aktywność do codziennej rutyny, by zapobiegać pojawieniu się zgrubień.

Co jeszcze pomaga zwalczyć ten nieestetyczny problem?

Cellulit może być efektem tendencji do zatrzymywania wody w organizmie, dlatego istotne jest również, by dbać o regularne uzupełnianie płynów. Najlepiej wypijać co najmniej 2 litry wody w ciągu dnia, a także wspomagać się herbatkami ziołowymi, usprawniającymi pracę nerek i oczyszczającymi toksyn. Dobrym wyborem jest sięgnięcie po napary z mniszka lekarskiego, pokrzywy lub nawłoci. Wszelkie substancje usprawniające krążenie także są mile widziane. Ekstrakt z kasztanowca lub głóg przyjmowany doustnie lub jako domowy krem, może usprawnić przepływ krwi.

Sposobów na cellulit w domowym zaciszu jest wiele. Dobrze jest łączyć kilka metod, by efekty były jak największe, a gładka skóra pojawiła się jak najprędzej. Regularne dbanie o skórę to najlepszy kosmetyk.